LAMBRİ

 

Lambri Nedir, Çeşitleri Nelerdir, Fiyatları Nedir?

Lambri, çoğunlukla iç mekanlardaki duvar ve tavan kaplamalarıdır. Lambriler ahşap, plastik, taş ya da mermerden yapılır ve 2 cm kalınlık ve 8 cm genişliğinde olur. İç mekan dekorasyonunda oldukça revaçta olan lambriler, bulundukları mekanı ferah gösterir, şıklık katarken, uzun süre boya badana gerektirmediği için de temizlik ve kolaylık sağlarlar.

Lambri kaplama fiyatları, uygulanacak alana, kullanılacak malzemeye ve metraja göre değişir. Ev ya da işyerlerine lambri yaptırırken kaliteli bir malzeme ve usta işçilik tercih edilmesi önemlidir. Sağlam yapılmayan bir lambri kaplama hem kötü görüntü verir hem de kısa sürede kalkma, çıkma yapabilir.

Hangi malzemeden yapılırsa yapılsın, lambrilerin zevke göre farklı desenleri, modelleri ve renkleri bulunur. Lambrinin kalitesi ve kaplamayı gerçekleştirecek kişi ya da kişilerin bu işte ustalık sahibi olmaları, güzel bir sonuç elde etmek için çok önemlidir. Bu nedenle lambri yaptırmaya karar verildiğinde, iyi bir pazar araştırması yapılmalı ve profesyonel kişilerle çalışılmalıdır.

Ahşap lambri

Lambri yapılan tavanlar ve duvarlar sıcak bir görüntüye sahip olur, özellikle ahşap lambriler hem ısı yalıtımı sağlamaları sayesinde izolasyon açısından hem de kattıkları ahşabın sıcak havası nedeniyle çok tercih edilir. Ahşap lambrilerde en çok tercih edilen ağaç türleri, meşe, ladin, karaçam, sarıçam ağaçlarıdır. Bunların dışındaki ağaçlar da lambri yapımında kullanılır. Doğal malzeme olduğu için birçok farklı desen ve renk tonlarında lambriler elde edilir, bu tamamen uygulanacak alana, kullanacak kişinin tercihlerine, zevkine bağlıdır. Doğru bir bakım ile uzun yıllar sağlam şekilde kullanılabilir. Günümüzde artık lambrilerin dayanıklılığı arttırılarak dış mekanlara da uygulanmaktadır.

Lambrilerin görünümünü güzelleştirmek ve ahşap yapısını korumasını sağlamak, kullanım ömrünü uzatmak için kaliteli bir lambri boyası ile boyamak gerekir. Lambri boyası renkleri ve fiyatları için tıklayın!

PVC lambri

En çok kullanılan lambrilerden biri PVC dediğimiz plastik lambrilerdir. PVC lambriler termoplastik ürünlerdir, sert, dayanıklıdırlar. Sertliğine ek olarak elastik bir yapıya sahiptirler bu sebeple temiz, hoş bir görüntü verirken, kullanımları da uzun ömürlü olur. PCV lambri ekonomik olarak daha uygun olur, gösterişsiz bir lambri kaplaması çeşididir. Duvar ve tavanlarda kullanılacak lambri renkleri evin ya da uygulanacak ortamın dekoruna, renklerine uygun şekilde seçilir.

Alüminyum lambri

Alüminyum lambriler genellikle kapı lambrisi olarak kullanılırlar. Balkon kapıları, işyeri kapılarında kullanım kolaylığı sağlayan kapı lambri fiyatları kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre farklılık gösterir.

Lambrilerin kullanım alanları

Lambriler, duvar lambri ve tavan lambri olarak ikiye ayrılır. Evlerde, ofislerde, teraslarda kullanılırlar.

Evlerde yemek odaları, çocuk odaları, girişlerde lambrileri görebiliriz. Uygulandıkları alanda karanlık bir görüntü oluşturmamaları için doğru renkte seçim yapmak ve ona göre boya ve cilalama gerekir. Böylelikle ortama şık ve temiz bir görüntü verirler. Eskimiş duvarları yenilemek ya da dekorasyonda köklü bir değişiklik yapmak için lambri kaplama yaptırmak pratik ve şık bir seçim olur.

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri davidf tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.